Balıkesir U14 Ligi Merkez Grubu’nda sezonu yenilgisiz lider olarak tamamlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Play-Off mücadelesini de namağlup şampiyon olarak tamamladı ve U14 Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

7 Takımın mücadele ettiği Balıkesir U14 Ligi Merkez Grubu’nda oynadığı 12 maçı da kazanan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Play-Off karşılamalarına grup lideri olarak katıldı.

Bu başarısını Play-Off mücadelesinde de sürdüren mavi-yeşilliler, Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde oynanan U14 Ligi Play-Off son karşılaşmasında Balıkesir Menteşspor’u 5-1 mağlup eden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Balıkesir U14 Ligi 2018-2019 Sezonu’nu namağlup şampiyon olarak tamamladı.

Karşılaşmanın ardından şampiyonluk kupasını Balıkesir İl Futbol Temsilcisi Erol Kılıç’ın elinden alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 23-26 Mayıs tarihlerinde oynanacak olan U14 Türkiye Şampiyonası’nda Balıkesir’i temsil edecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, U14 Türkiye Şampiyonası’nda Kütahya Grubu’nda ikinci tur şansı ararken, Play-Off mücadelesini ikinci sırada tamamlayan Gönen Belediyespor da Aydın Grubu’nda Balıkesir’i temsil edecek.