Balıkesir Süper Amatör Lig’de (SAL) yarın oynanacak 30. Hafta karşılaşmalarının ardından sezonu ikinci sırada tamamlayıp, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek son takım belli olacak.

Balıkesir Süper Amatör Lig’de sezonun son haftasına 58 puanla ikinci sırada giren Gönen Belediyespor, yarın oynanacak karşılaşmada konuk olacağı Dursunbey Belediyespor’dan puan alması halinde Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e yükselen ikinci takım olacak.

Dursunbey İlkay Gündoğan Stadı’nda saat 15:00’te başlayacak mücadeleyi, Ahmet Balkan, Sabri Öge ve Hasan Hüseyin Yazıcılar, hakem üçlüsü yönetecek.

Gönen Belediyespor ile oynadığı her iki karşılaşmayı da kaybederek, ikili averaj avantajını rakibine kaptıran Etispor ise 2 puan geride girdiği 30. Hafta’da Gönen ekibi Reşadiyespor’un konuğu olacak. Bandırma temsilcisinin ikincilik şansını yakalayabilmesi için Gönen deplasmanından 3 puanla dönerken, Gönen Belediyespor’un da Dursunbey’de kaybetmesi gerekiyor.

Gönen Sentetik Saha’da yarın saat 15:00’ta start alacak Reşadiyespor-Etispor karşılaşmasında Adnan Deniz Kayatepe, Kadir Devrim ve Volkan Esen hakem triosu görev yapacak.

DOĞRUDAN BAL’A

Bu karşılaşmaların ardından sezonu Bigadiç Belediyespor’un ardından ikinci sırada tamamlayacak takım, Burhaniye Belediyespor’un lige veda etmesi nedeniyle Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e doğrudan yükselecek.