Sezonun 5 haftası geride kalan Balıkesir 2. Amatör Küme Merkez gruplarında zirve mücadelesi nefesleri kesiyor. Takım sayısının bir eksik olması nedeniyle ilk bölümü sona eren Merkez C Grubu’nda ilk yarının lideri Harb-İşspor oldu. Diğer gruplarda ise 5. Hafta karşılaşmaları Babaköyspor ve Köylüköyspor’un liderliğinde tamamlandı.

2019-2020 Sezonu’ndan itibaren Balıkesir Süper Amatör Lig’in 11’er takımlı 2 grupta toplam 22 takımla oynanacak olması nedeniyle yeniden düzenlenen takım sayılarını dengelemek için sezon sonunda puan cetvelinin ilk sırasında yer alacak takımların Balıkesir 1. Amatör Küme’ye yükselecek olması, tüm takımların iştahını kabartıyor.

MERKEZ A GRUBU

Sezona şampiyonluk parolasıyla giren Pamukçu Belediyespor ve Babaköysporun forse ettiği Merkez A Grubu’nda 5. Haftanın sonunda oynadığı 4 maçı da kazanmasını bilen Susurluk ekibi, liderliği ele geçirdi.

Balıkesir 2. Amatör Küme Merkez A Grubu’nda 5. Hafta sonunda oluşan puan durumu

Balıkesir amatör futbolunun genç ve karizmatik teknik adamı Erkan Akman’ın yönetiminde ve oynadıkları takımların hemen hepsini şampiyonluğa taşımayı başaran Özgün ve Öncü Özbek kardeşlerin liderliğinde sezona 3’te 3 yaparak başlayan Pamukçu Belediyespor, geçtiğimiz hafta Esnafspor karşısında sahadan golsüz eşitlikle ayrılarak ilk puan kaybını yaşadı.

Kırmızı – siyahlı ekibin tecrübeli teknik patronu Ferruh Çağan’ın cezası nedeniyle tribünden izlediği mücadelede kalecisi Faik Akkoca, yaptığı başarılı kurtarışlarla alınan puanda önemli rol oynadı. Ancak bu maçta alınan sonucun sezonun üçüncü beraberliği olması Esnafspor’un handikapı olarak görünüyor.

Şu ana kadarki tek yenilgisini Pamukçu Belediyespor karşısında alan Balıklıspor ise geçtiğimiz hafta oynanan karşılaşmada Kocaavşarspor’u 6-0 mağlup ederek, 7 puana ulaştı ve puan cetvelinin üçüncü sırasına yükseldi.

MERKEZ B GRUBU

Köylüköyspor ve Karamanköyspor’un iddialı transferler ile başladığı Merkez B Grubu’nda ilk haftaların sürpriz takımı Pınarspor oldu. Sezonun ilk üç haftasını 7 puanla lider olarak tamamlayan mavi – beyazlılar, Yenicespor’a 5-1 mağlup olarak ilk yenilgilerini aldıktan sonra geçtiğimiz hafta da Karamanköyspor’a 10-1 gibi farklı bir skorla boyun eğerek, dördüncü sıraya geriledi.

Balıkesir 2. Amatör Küme Merkez B Grubu’nda 5. Hafta sonunda oluşan puan durumu

Sezona erken final nitelindeki Karamanköyspor karşılaşmasından 2-2 eşitlikle ayrıldıktan sonra üçüncü beraberliğini de geçtiğimiz hafta Atköyspor karşısında 1-1’lik skorla alıp 9 puana ulaşan Köylüköyspor, 6. Hafta’ya maç fazlasıyla da olsa liderlik koltuğunun sahibi olarak girmeyi başardı.

Balıkesir amatör liglerinin önemli oyuncularıyla el sıkışarak sezona başlayan Karamanköyspor, ilk iki haftadaki puan kayıplarının ardından son iki maçını da farklı skorlarla kazanarak, şampiyonluk rotasına döndü.

Grubun güçlü ekiplerinden Karamanköyspor’dan puan koparmayı başaran Yenicespor ise 4 maçta topladığı 7 puanla, rakiplerine “Ben de varım” mesajı gönderiyor. Kavacıkspor deplasmanında 6-0 kazanan Yenicespor, ilk yarının son haftasında Köylüköyspor ile karşılaşacakları maç sonrasında yol haritasını yeniden çizebilir.

MERKEZ C GRUBU

6 takımın mücadele ettiği Merkez C Grubu’nda geçtiğimiz hafta deplasmanda İskele Belediyespor’u 3-2 mağlup ederek, dördüncü galibiyetini alan Harbİşspor, sezonun ilk yarısını 12 puanla lider olarak tamamladı.

Balıkesir 2. Amatör Küme Merkez C Grubu’nda 5. Hafta sonunda oluşan puan durumu

Bu grupta geçtiğimiz haftanın en önemli karşılaşması Balya’da oynandı. Sahadan 2-2 eşitlikle ayrılan Aslıhan Tepecikspor ve Çakallarspor, kendilerine 10’ar puanla ikinci ve üçüncü sırada yer buldu.

Sezona lisansları yetişmediği için rakiplerine göre bir hafta sonra başlayan, Ovaköyspor ise grupta henüz puanla tanışmayan Büyük Bostancıspor ile karşılaşacağı maçı oynamadan 3 puanı hanesine yazdırdı ve puanını 6’ye yükseltti. Karşılaşma öncesinde sahada hazır olmalarına rağmen, sarı – kırmızılı ekibin müsabaka isim listesini imzalayacak yönetici veya teknik adamın olmaması maçın tatil edilmesine sebep oldu.