ÖZEL HABER – Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez B Grubu’nda yarın oynanacak son hafta karşılaşmaları öncesinde zirve mücadelesi üç bilinmeyenli denklem halini aldı. Ceylanspor ve Gaziosmanpaşaspor’un final maçı edasıyla çıkacağı son haftada İvrindi Belediyespor’a konuk olacak Susurlukspor, en avantajlı takım olarak görülüyor.

Geçtiğimiz hafta Susurlukspor’un Gaziosmanpaşaspor’u 3-0 mağlup etmesiyle yeniden şekillenen puan cetvelinin ilk sırasında averajla Ceylanspor, yer alıyor. İkinci sırada ise Gaziosmanpaşaspor bulunuyor.

Fikstürün cilvesi olsa gerek ki son hafta mücadelesi, 38’er puanla şampiyonluk yarışı veren bu iki ekibi karşı karşıya getirecek. İşin ilginç yanı ise kaybeden ekibin, ilk iki ve Süper Amatör Lig şansını kaçırması ihtimali de oldukça fazla görünüyor.

Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez B Grubu son puan durumu
SUSURLUKSPOR AVANTAJLI

Sezonun ikinci bölümünde sahasında oynadığı karşılaşmalarda her iki takımı da mağlup ederek, son haftalardaki çıkışını sürdürüp, 37 puanla üçüncü sıraya yerleşen Susurlukspor ise son haftaya Balıkesir Süper Amatör Lig yolunda büyük avantajla girdi.

Yarın oynanacak sezonun son maçında İvrindi Belediyespor’a konuk olacak Susurlukspor, sezonun ilk yarısında Balıkesir’de oynadığı karşılaşmalarda, Ceylanspor ve Gaziosmanpaşaspordan puan almayı başardı. Susurluk’ta oynanan rövanş karşılaşmalarını kazanan kırmızı – siyahlılar, olası ikili averaj hesabında, her iki takıma karşı da üstünlük sağlayacak.

SUSURLUK EKİBİ SAL BİLETİNİ NASIL ALIR?

Bu durumda İvrindi deplasmanında alacağı 3 puan, Susurlukspor’u her şartta Süper Amatör Lig’e (SAL) taşıyacak. Bu sonuç, Gaziosmanpaşaspor – Ceylanspor maçında puanların paylaşılması halinde şampiyonluk kupası da Susurluk’a gidecek.

İvrindi Belediyespor ile oynanacak müsabakanın beraberlikle sonuçlanması halinde ise kırmızı – siyahlılar, Balıkesir’deki mücadeleden bir kazanan çıkması için dua edecek. Susurlukspor’un İvrindi’den puansız dönmesi halinde ise Ceylanspor ve Gaziosmanpaşaspor için Süper Amatör Lig kapıları sonuna kadar açılacak.

CEYLANSPOR MU, GAZİOSMANPAŞASPOR MU?

Sezonun ilk yarısında iki takım arasında oynanan karşılaşma golsüz sona erdi. Bu nedenle final havasında yarın oynanacak maçtan galip ayrılacak takım, grubun şampiyonu olacağı gibi gelecek sezon Balıkesir Süper Amatör Lig’de oynama hakkını da kazanacak. Kaybeden takım ise Susurlukspor’un yenilgi haberini bekleyecek.

Yarın oynanacak müsabakanın eşitlikle sonuçlanması, gözleri İvrindi’den gelecek sonuca çevirecek. Oradan gelecek beraberlik haberi, her iki takımı da Süper Amatör Lig bileti sahibi yaparken, şampiyonun belirlenmesi için baraj maçı oynanması gerekecek. Susurlukspor’un İvrindi’de kazanması, Gaziosmanpaşaspor – Ceylanspor müsabakasında puanların paylaşılması halinde ise her iki takım Süper Amatör Lig’e yükselebilmek için bir kez daha karşı karşıya gelecek.

BARAJ MAÇI KAÇINILMAZ OLACAK

Özetle, bugün oynanacak Gaziosmanpaşaspor – Ceylanspor müsabakasının eşitlikle sonuçlanması halinde takımlar, 19 Şubat Salı günü oynanması planlanan baraj müsabakasında bir kez daha karşı karşıya gelecek.

YARIN SAAT 14:00’TE

Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez B Grubu’ndaki üç bilinmeyenli denklemi çözecek karşılaşmalar, yarın saat 14:00’te başlayacak. Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 1 Nolu Saha’da oynanacak Gaziosmanpaşaspor – Ceylanspor müsabakasında Burak Bülbül düdük çalacak.

İvrindi İlçe Stadı’nda oynanacak İvrindi Belediyespor – Susurlukspor müsabakasını ise Talha Öztürk yönetecek.