UEFA üyesi federasyonlarda Kış Transfer Dönemi, dün itibariyle başladı ve 31 Ocak’a kadar devam edecek.
Bizim memlekette ise menajerler için ‘AV’ zamanı…
İçinde Balıkesirspor’un da yer aldığı pek çok takımda transfer tahtası kapalı olmasına rağmen, transfer edilen oyuncuların isimleri havada uçuşuyor.
Sanırsınız, bu transfer tahtaları, zamanında yapılmış saçma-sapan transferlerden dolayı kapalı değil.
Aslında bu tahtaları açtırmamak lazım. Neden mi?
Açılan her transfer tahtası, o kulübün bütçesindeki deliğin büyümesinden başka bir işe yaramayacak da ondan.
O zaman açılmasın, hadi açıldı, yapmış olmak için transfer yapılmasın…
Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi de son görüşmemizde transfer yapmış olmak için transfer yapmayacakları söylemişti. Yaparlarsa, hangi hedef için yapacaklarını sorduğumda ise net bir şekilde “Bizi ilk ikiye taşıyacağına inandığımız oyuncu olursa” diyerek bir de tarif yapmıştı.

Şimdi son günlerde adı Balıkesirspor’la anılan Erkut Şentürk, bu tarife uyuyor mu?

22 yaşındaki Erkut, son bir takvim yılında forma giymedi. 2015-2016 Sezonunda sadece 3 Ziraat Türkiye Kupası maçında toplam 120 dakika sahada kaldı. Ondan önceki sezon da 4 Spor Toto Süper Lig, 6 Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasında toplam 431 dakika forma giydi.
2015-2016 Sezonun sonunda Eskişehirspor’la olan sözleşmesini fesih etti ve alacakları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na müracaat etti. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, konuyu karar bağladığında Eskişehirspor’un oyuncuya ödemesine hükmettiği rakam, hemen hemen Balıkesirspor’un Bekamenga’ya ödediği rakama tekabül ediyordu.
Ha diyeceksiniz ki adam, ‘Yerli Beckham’ olsun o kadar. Zahmet olmazsa David Beckham, onun yaşındayken İngiltere A Milli Takım formasını kaç kez giymiş, bakıverin.
Balıkesirspor, transfer tahtasını Erkut veya Sinan Özkan için açacaksa ne olur açmasın.
Onların yerine, Çağatay oynasın, Şaban oynasın, İbrahim oynasın, Emre oynasın…