Karesispor, Türkiye Basketbol Ligi 8. Haftanın açılış maçında deplasmanda karşılaştığı Artvin Belediye’yi 86-111 mağlup ederek 8’de 8 yaptı.

Çoruh Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Reha Öz’ün sayısı ile başlayan Karesispor, karşılıklı sayılarla geçen ilk dakikaların ardından Carlos Medlock, Hazer Avcı ve Thomas Gipson’un sayılarıyla 0-10’luk seri yaparak, skoru 6-17 yaptı. 11 sayılık farkı korumayı başaran Karesispor, ilk periyotu 12-23 önde tamamladı.

Başa baş mücadeleye sahne olan ikinci periyotta Ricky Tarrant ve Marshall Moses’ın sayılarıyla farkı 6 sayıya kadar düşürmeyi başaran Artvin Belediye, devrenin son 5 dakikasına 25-33 geride girdi. Karesispor, Ümit Sonkol’un üçlüğü ile farkı 10 sayıya çıkardı. İlk devrenin son sayısını Thomas Gipson ile bulan Balıkesir ekibi, soyunma odasına 34-42’lik üstünlükle girdi.

Üçüncü periyot, Karesispor’da İbrahim Yıldırım’ın isabet bulan üçlüğü ile başladı. Artvin Belediye, İlhan Barış Gökalp, Gökhan Karabıyık ve Ricky Tarrant’ın sayılarıyla skoru 43-47’ye getirdi. Hazer Avcı’nın üçlüğü ile fark 9 sayıya çıktı. Carlos Medlock ve Volkan Aydın’ın sayılarıyla skor, 55-68 oldu. İbrahim Yıldırım’ın üçlüğünün ardından Doğukan Sönmez’in atışı da isabetli oldu ve fark 17 sayıya çıtı. Periyotun son sayısı ev sahibi takımda Ricky Tarrant’dan geldi ve Karesispor, son periyota 62-76 önde girdi.

FARK 29 SAYIYA ÇIKTI

Final periyotu Marshall Moses ve Carlos Medlock’un karşılıklı sayıları ile başladı. Volkan Aydın ve İbrahim Yıldırım’ın üst üste isabet bulan atışlarıyla skor, 64-88 oldu. Carlos Medlock’un üçlüğü farkı 26 sayıya taşıdı. Carlos Medlock’un ikinci üçlüğünün ardından Hazer Avcı’nın atışı da sayı oldu ve fark 29 sayıya çıktı. Ricky Tarrant’ın sayılarıyla farkı azaltmaya çalışan Artvin Belediye’nin çabası fazla sonuç vermedi ve son periyota 35 sayı sığdıran Karesispor, salondan 86-111 galip ayrıldı.