Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu Edremit’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin başkan ve temsilcileri ile değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Edremit Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ve spor üzerine birçok konuya değinilen toplantıda, amatör spor için neler yapılabilir, amatör spor kulüplerinin istekleri, sporda yaşanılan sıkıntı ve sorunlar dile getirildi.

Spora yatırımın ülkenin geleceğine yatırım olduğunu vurgulayan İl Müdürü Arıcıoğlu, “Amatör spor kulüpleri bizim için çok önemli. Bu kulüplerimiz Türk Sporu için önemli noktada. Onlar bizim geleceğimiz gençlerimizi yetiştiren yerler. Profesyonel olan sporcularımızı onlar yetiştiriyor” dedi.

ARICIOĞLU: SPOR, ÜLKEYE VE AİLEYE AİDİYET SAĞLAR

İl Müdürlüğü olarak onlara yardımcı olup sorunlarını çözmenin görevleri olduğunu belirten Arıcıoğlu, “Onlara verdiğimiz her bir emek bu ülkenin geleceğine sunduğumuz bir katkı. Bunun yanı sıra ekip olma gücünü oluşturan bir şey. Dolayısıyla da sporun çok önemli olduğunu vurguluyoruz. Spor ülkeye ve aileye aidiyeti sağlar. Sporu gençlerimiz üzerinde doğru kullanırsak bu ülkenin geleceğine çok ciddi yatırım yapmış oluruz” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda spor kulüplerine başarılar dileyen Arıcıoğlu, kurumlarının her zaman spor kulüplerinin yanında olduğunu söyledi.