Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Yarı Final Müsabakaları Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nda yapıldı. İki gün süren organizasyonda takımlar Adana’daki finaller için yarıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2013 yılından bu yana düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) projesinin masa tenisi yarı finalleri Balıkesir ile birlikte Zonguldak, Nevşehir ve Şanlıurfa’da da yapılan müsabakalarda raket sallayan takımlar, 17-19 Mayıs’ta Adana’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na gitmek için mücadele etti.

Açılış Seramonisi ile startı verilen Yarı Final Müsabakalarına Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Hakan Bebek de katıldı. ANALİG Masa Tenisi Yarı Finalleri için Balıkesir’de bulunan Daire Başkanı Bebek, açılış konuşmasının ardından sporcularla bir araya gelerek başarı dileklerini iletti.

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise “Öncelikle şehrimize gelen bütün takımlarımıza başarılar diliyorum. Bizler, sizlerin kentimize gelmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Final hakkı kazanan sporcuları da şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

​Daha sonra Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Türkiye yarı finallerinde dereceye girip bir üst tura çıkan il karmalarına madalyaları ve başarı belgeleri verildi.