Geçtiğimiz sezon Voleybol Kadınlar 2. Lig Play-Off karşılaşmalarında mücadele etmesine rağmen, bir üst lige terfi etmeyi başaramayan Edremit Belediyesi Altınolukspor, bu hedefini Sakarya Gelişim’in Voleybol Kadınlar 1. Lig katılım haklarını devir alarak gerçekleştirdi. Kadın voleybolunun tecrübeli isimlerinden Uğur Baysal ile anlaşılması ise Edremit ekibinin iddiasını peşinen ortaya koydu.

Edremit Belediyesi Altınolukspor, Voleybol Kadınlar 2. Lig 2018-2019 Sezonu’nda aynı grupta mücadele ettiği Kale 1957 Spor’un arkasından puan cetvelinin ikinci sırasında kalarak, Play-Off müsabakalarına katılma hakkı kazandı.

Adana’da oynanan Voleybol Kadınlar 2. Lig Play-Off Yarı Final mücadelesinde Merinos, Alaşehir Belediyespor ve Şehzadeler Voleybol ile aynı grupta mücadele eden Körfezin Sultanları, hedefini gerçekleştirmedi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından el değiştiren belediye başkanlıkları, spor kulüplerini geleceğini yakından etkiledi. Selman Hasan Arslan’ın belediye başkanı seçilmesi ile birlikte Edremit’te ki kulüplerin bu durumdan nasıl etkileneceği de merak ediliyordu.

SELMAN HASAN ARSLAN’DAN KRİTİK DOKUNUŞLAR

Edremit Belediyesi’nin desteklediği kulüplerin genel kurullarının yapılmasıyla da yeni başkanın spor faaliyetlerine bakış açısı ortaya çıktı. Edremit Belediyesi’nin yeni yapılanmasında Ahmet Herdan’ı Spordan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı görevine getiren Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, farklı bir bakış açısıyla spor kulüplerine desteğin artacak devam edeceğinin sinyalini verdi.

Bu tablo, ilçenin futboldaki en üst düzey temsilcisi 1966 Edremitspor ve yıllardır kadın basketbolunun öncü ekibi Edremit Belediyesi Gürespor’da olduğu Edremit Belediyesi Altınolukspor’un da çıtayı yükseltmesine sebep oldu.

Ülke genelinde yaşanan ekonomik sorunlar, spor faaliyetlerine destek veren sponsorların birer birer sahneden çekilmesine sebep oldu. Bu da özellikle takım sporlarında mücadele eden kulüpleri ciddi sıkıntıya soktu.

SAKARYA GELİŞİM’İN HAKLARI ALINDI

Bu durumu fırsata çevirten Edremit Belediyesi Altınolukspor, Voleybol Kadınlar 1. Lig ekiplerinden Sakarya Gelişim’in lig katılım haklarını devir alarak bir anda basamak atladı. Son olarak Balıkesir DSİ Spor’un da sahneden çekilmesiyle kadın voleybolunda temsilcisiz kalma tehlikesi yaşayan Balıkesir’in umudu Körfezin Sultanları oldu.

UĞUR BAYSAL İLE ANLAŞILDI

Böylece 2019-2020 Sezonu’nda Voleybol Kadınlar 1. Lig’de mücadele edecek Edremit Belediyesi Altınolukspor, antrenör olarak da Uğur Baysal ile anlaşma sağladı. Balıkesir’in ve kadın voleybolunun tecrübeli isimlerinden olan Uğur Baysal yönetiminde transfer çalışmaların başlayacak olan Körfezin Sultanları’nı iddialı bir sezon bekliyor.

ULUÇ: EDREMİT’İ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ

Bu gelişmelerin ardından Voleybol Kadınlar 1. Lig’e renk katacaklarını belirten Edremit Belediyesi Altınolukspor Başkanı Filiz Sırma Uluç, “Bu güzel hamle ile Edremitli voleybolseverlere 1. Lig’de yeni bir takım izleteceğimize ve belirlediğimiz hedeflere ulaşacağımıza inanıyoruz. Deneyimli antrenör Uğur Baysal ile anlaşarak yeni sezon çalışmalarımıza başlıyoruz. Kulüp olarak Voleybol Kadınlar 1. Lig’de Edremit’i en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceğiz” dedi.