ÖZEL HABER – Profesyonel Boks hayatını Almanya’da sürdüren Balıkesirli boksör Ali Eren Demirezen, kariyerinin 11’nci karşılaşması için 6 Nisan Cumartesi akşamı Çekya’da ringe çıkacak. Dünya Boks Organizasyonu (WBO) Avrupa Ağırsıklet Şampiyonluğu kemerini elinde bulunduran Ali Eren Demirezen, Bosna Hersekli boksör Adnan Redzovic karşısında unvanını korumak için mücadele edecek.

Son olarak, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil ettikten sonra yoluna profesyonel olarak devam etme kararı alan Ali Eren Demirezen, ilk karşılaşmasında Polonyalı boksör Patryk Jan Kowoll’ü mağlup ederek kariyerine başlangıç yaptı.

10 MAÇ, 10 NAKAVT

Daha sonra sırasıyla Aleksandar Todorovic, Emre Altıntaş, Oleksandr Pavliuk, Milos Dovedan, Jasmin Hasic ve Michael Sprott’u nakavtla mağlup ederek, WBO Avrupa Ağırsıklet Şampiyonluğu maçına çıkmaya hak kazandı.

İlk unvan karşılaşmasındaki rakibi Rad Rashid’i ikinci rauntta nakavta ederek, ilk kemerini kazanan Ali Eren Demirezen, sonrasında Tornike Puritchamiashvili ile Sergiej Werwejko’u da nakavt ederek 10’da 10 yaptı ve unvanını da korumayı başardı.

RAKİP BOSNA HERSEK’TEN

Çekya’nın Ústí nad Labem şehrindeki Sluneta Spor Salonu’nda 6 Nisan Cumartesi akşamı Ali Eren Demirezen’in rakibi olacak Bosna Hersekli boksör Adnan Redzovic ise kariyerinin 22’nci maçı için ringe çıkacak. Daha önce yaptığı 21 maçta 15’i nakavtla olmak üzere 19 galibiyet alırken, 2 kez de nakavtla kaybetti.

“KAYIPSIZ DEVAM ETMEK İSTİYORUM”

Karşılaşmanın hazırlıklarını Almanya’da sürdüren Ali Eren Demirezen, “Allah’a şükür, profesyonel boks hayatımın geride kalan bölümünde iyi bir süreç geçirdim ve 10 maçın sonunda WBO Avrupa Ağırsıklet Şampiyonu oldum. Şimdi bu unvanı korumak için 11’nci maçıma çıkacağım. Sevenlerimizin duasıyla inşallah bu maçı da kazanıp yoluma kayıpsız devam etmek istiyorum” dedi.