Eray’ın da katılmasıyla, Balıkesirspor’da yaşanabilecek kadro sıkıntısı ortadan kalktı.
Şimdi yeni transfer beklentisi var. Gündeme düşen her isim değişik şekilde yorumlanıyor ve kafalar karışıyor.
Geçtiğimiz hafta Feyyaz Başkan’la bu konuyu görüşmüştük. Erkut ve sonradan asılsız olduğu anlaşılan Sinan isimleri benim de kafamı karıştırdı.
Dün akşam saatlerinde Feyyaz Başkan’la tekrar görüştüm. Başkan transfer politikalarının değişmediğini, yani laf olsun diye transfer yapmayacaklarını tekrarladı.
Açık ve net olarak, “Balıkesirspor’u ilk ikiye taşıyacak oyuncu olursa, transfer tahtasını açıp, bu transferleri yapacağız” dedi.

İnşallah da böyle olur.

Ben etrafımdakilere hep söylerim, önce var olanların mutluluğu diye…
Şöyle düşünün, bir işletmeniz ve çalışanlarınız var. Ortaya konan performanstan, üretilenden veya hizmete sunulandan da memnunsunuz.
Ama insanoğlu hep daha iyisini ve daha fazlasını ister. Buna da eyvallah…
O zaman mevcut ekibin mutluluğunu arttırıp, alacağınız verimin artmasını mı beklersiniz? Yoksa huyunu, suyunu bilmediğiniz birilerini daha ekibe dahil edip, bir artış mı beklersiniz?
İkinci dediğimi yaparsanız, sorun çıkma ihtimalinin, verimin artma ihtimalinden fazla olduğunu sanırım hepiniz biliyorsunuz.
Aklın yolu bir, Feyyaz Başkan da bu şekilde düşündüklerini bir kez daha söyledi.
Play-Off oynarım, oradan Süper Lig’e çıkarım düşüncesiyle transfer yapmayacaklarının altını çizip, transfer tahtasını açmak için harcayacağı parayı, mevcut oyuncuların mutluluğunu arttırmak için harcayacağını gönül rahatlığıyla söyledi.
Benim de içime su serpildi. Umarım dediği gibi olur.