Karesispor, bugün oynanan Türkiye Basketbol Ligi 6. Hafta müsabakasında konuk olduğu Akhisar Belediyespor’un oyunun son bölümünde bulduğu sayılarla 76-78 mağlup etti. Gencer Baytimur’un diskalifiye edilmesi nedeniyle son 16 dakikayı koçsuz oynayan Balıkesir ekibi, 6’da 6 yaptı.

Akhisar Belediye Spor Salonu’nda seyircisiz oynanan karşılaşma Karesispor’da İbrahim Yıldırım’ın sayısı ile başladı. Akhisar Belediyespor, Can Terzioğlu’nun üçlüğü ile 3-2 öne geçti. Thomas Gipson’un serbest atışlarının ardından Hazer Avcı’nın üçlüğü de isabet buldu ve skor, 3-7 oldu. Karesispor, Thomas Gipson’un turnikesi ile farkı 6’ya çıkardı. Ev sahibi takım, Vytenis Cizauskas’ın 3 sayılık atışıyla skoru 6-9 yaptı. Turnikeden boş dönmeyen Thomas Gipson, farkı 5 sayıya çıkardı.

Tufan Önen’in üçlüğünün ardından Vytenis Cizauskas’ın turnikesinden de sonuç alan Akhisar Belediyespor, skoru 11-11 yaptı. Thomas Gipson ve Curtis Kelly’in karşılıklı turnikeleri ile skor 13-13 oldu. Curtis Kelly’in serbest atışına Carlos Medlock cevap verdi ve Karesispor, 14-15 öne geçti. Cenk Şekeroğlu’nun serbest atışı ile skoru eşitleyen Akhisar Belediyespor, Tufan Önen’in turnikesi ile 17-15 öne geçti. Carlos Medlock ve Can Terzioğlu’nun karşılıklı sayıları ile fark korundu. Serbest atışları isabet bulan Thoms Gipson, skoru eşitledi. Ümit Sonkol ve Cenk Şekeroğlu’nun karşılıklı sayıları ile ilk periyot 21-21 eşitlikle sona erdi.

Carlos Medlock’un turnikesi ile ikinci periyotun başında 21-23 öne geçen Karesispor’a Burak Selen, üçlüklerle karşılık verdi ve skor, 27-23 oldu. Volkan Aydın’ın turnikesi ile fark 2 sayıya düştü. Ömer Sancaklı’nın üçlük atışına Thomas Gipson, turnike ile karşılık verdi. Ömer Sancaklı’nın turnikesi ise Volkan Aydın’ın üçlüğünden karşılık buldu ve skor 32-31 oldu. Devrenin tamamlanmasına 05:45 varken Tuğberk Gedikli’nin isabetli üçlüğü ile skor 34-34 oldu.

Ümit Sonkol’un 3 sayılık atışı da isabet buldu ve Karesispor, 34-37 öne geçti. Curtis Kelly’in turnikesi ile fark 1’e düştü. Akhisar Belediyespor, 02:40’da Berkay Kansu’nun üçlüğü ile 41-38 öne geçti. Tuğberk Gedikli’nin turnikesi ile skor, 41-40 oldu. Konuk takım, Hazer Avcı’nın serbest atışları ile 41-42 öne geçti. Berkay Kansu’nun üçlüğü, ev sahibi takımı 44-42 üstünlüğe taşıdı. Cenk Şekeroğlu’nun serbest atışı ile sona eren devreyi Akhisar Belediyespor, 45-42 önde tamamladı.

EV SAHİBİ TAKIM FARKI AÇMAYA BAŞLADI

Üçüncü periyot, Curtis Kelly’in turnikeleri ile başladı. Ömer Sancaklı’nın atışından da sonuç alan Akhisar Belediyespor, farkı 9 sayıya çıkardı. Carlos Medlock’un turnikesi farkı 7 sayıya düşürdü. Çağdaş Erdoğan ve Thomas Gipson’un karşılıklı sayıları ile 7 sayılık fark korundu. Curtis Kelly’in turnikesi ile skor, 55-46 oldu.

GENCER BAYTİMUR DİSKALİFİYE EDİLDİ

Periyotun bitime 06:13 varken hakem kararlarına itiraz eden Karesispor Baş Antrenörü Gencer Baytimur, diskalifiye edildi. Ömer Sancaklı’nın serbest atışının ardından Can Terzioğlu’nun 3 sayılık atışı farkı 13 sayıya çıkardı. Volkan Aydın’ın 3 sayılık atışı ile skor, 59-49 oldu.

Periyotun tamamlanmasına 03:22 varken Ömer Sancaklı’nın üçlüğü ile fark 12 sayı oldu. Hazer Avcı’nın 1/2 isabetli serbest atışına Erdem İlter, turnike ile karşılık verdi. Hazer Avcı’nın serbest atışları ile skor, 64-53 oldu. Karesispor, Ümit Sonkol’un turnikesi ile farkı 8’e düşürdü. Berkay Kansu, skoru 68-57’ye taşıdı. Carlos Medlock’un üçlüğü ile sona eren üçüncü periyotu Akhisar Belediyespor, 68-60 önde tamamladı.

Final periyotuna Ümit Sonkol’un sayısı ile başlayan Karesispor, Carlos Medlock’un sayısı ile farkı 4’e düşürdü. Burak Selen ve Tuğberk Gedikli’nin serbest atışları ile fark korundu. Tufan Önen, farkı 6’ya çıkardı. Oyunun son bölümünde müthiş bir geri dönüşe imza atan Karesispor, salondan 76-78 galip ayrıldı.